دوشنبه, 28 مرداد 1398
عنوان : نشست خبری مدیر كل انتقال خون استان قزوین به مناسبت روز جهانی اهداكنندگان خون
کد خبر : ۱۹۸۸
تاريخ :
 ۱۳۹۶/۰۳/۲۳ 
ساعت : ۲۰:۶:۴
منبع خبر : روابط عمومی اداره کل انتقال خون استان قزوین
 نشست خبری مدیر کل انتقال خون استان قزوین به مناسبت روز جهانی اهداکنندگان خون

نشست خبری با موضوع روز جهانی اهداکنندگان خون 24خرداد (14 ژوئن) ، با حضور اصحاب رسانه در محل اداره کل انتقال خون قزوین برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر برادران مدیر کل انتقال خون استان ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، رشد 12 درصدی آمار خونگیری در سال 95 نسبت به سال گذشته را نتیجه زحمات رسانه ها ، نشریات و همکاری متقابل واحد روابط عمومی این اداره کل با خبرنگاران استانی دانست و افزود: خوشبختانه هیچ مشکلی در توزیع فرآورده‌های خونی در استان وجود ندارد و توانسته ایم نیاز خونی استان را به صورت 100 درصدی تامین کنیم.

دکتر برادران اظهار داشت: در حال حاضر54 درصد کل اهداکنندگان خون در استان قزوین را اهداکنندگان مستمر تشکیل می دهند و سیاست سازمان انتقال خون به سمت افزایش اهداکنندگان مستمر است.

مدیرکل انتقال خون استان قزوین با اشاره به ارزش گذاری خدمات انتقال خون و تحت پوشش بیمه قرار گرفتن آنها گفت: این اقدام در 2سال اخیر موجب ارتقای کیفیت خدمات و ایجاد فرآورده های نوین خونی شده و باعث شد تا بیماران خدمات با کیفیت تر را دریافت و به فرآورده های نوین خونی دسترسی یابند.


برادران در ادامه با اشاره به اینکه بانوان استان سهم اندک 6.5 درصدی از اهدای خون را به خود اختصاص می دهند خواستار مشارکت هرچه بیشتر آنها در امر انسان دوستانه و خداپسندانه اهدای خون شدو افزود: در این راستا تفاهم نامه ای با اداره کل امور بانوان استانداری قزوین در جهت ترویج  فرهنگ اهدای خون در بین بانوان امضا شده است.

وی در پایان بر استانداردسازی ساختمان انتقال خون استان و همچنین افزایش 2 برابری تخت‌های خون‌گیری به منظور ایجاد مرکز جامع اهدای خون تاکید کرد و نوید داد با تخصیص اعتبار، بازسازی اساسی در بخش‌های اداره‌کل انتقال خون استان انجام خواهد شد.در پایان حاضرین در این نشست در کنار مدیرکل و پرسنل انتقال خون روزه خود را افطار کردند.

 
 
 

 

نمایش تعداد بازدیدها : 169

بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 
پرتال اداره کل انتقال خون استان قزوین

DOURAN Portal V3.9.8.8

V3.9.8.8